Yabancılar İçin Türkçe Dersleri

 

Türkçe A1 - A2 – B1 – B2 –C1 – C2 seviye dil dersleri 

Yabancılar için veya çok uluslu firmalarda üst düzey yabancı yöneticiler için Türkçe bire bir veya online olarak veya grup dersi olarak okuma / yazma/ konuşma / dinleme dersleri veriyorum. Bu konuda 8 yıllık bir deneyime sahibim.

Yüzyüze ve online Türkçe günlük konuşma dersleri ( Face to face or online Turkish lessons for foreigners- Turkish speaking club for foreigners ) düzenliyorum.

 

Kısa bir not :)

 

’’ Yabancılar neden Türkçe öğrensin?” gibi bir soruyu içinizden geçiriyor, ancak sormaya da çekiniyor olabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek bazı insanlar için bir hobidir. Ayrıca yabancı dil öğrenmek size o dilin konuşulduğu ülkelerde farklı kültürel zenginliklerin kapısını açar. Eğer bir yabancı ( Expatriate = Gurbetçi ) olarak bir ülkede yaşıyorsanız, o ülkenin insanları ile iletişim kurmak ve en basit anlamda günlük işlerinizi idame ettirebilmek için o dili bilmeniz kendinizi daha bağımsız ve mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Ders işleme tarzım da kısaca özetlemek gerekirse :

Kelime hazinesi geliştirmeye yönelik sözcük ve imla çalışması, dilbilgisi konularının anlatılması, karşılıklı soru-cevap ile katılım sağlama, dilbilgisi örneklerinin çözümlenmesi ve öğrencinin algı düzeyinin ölçülmesi, kısa metin, hikaye vb. okunması ve özet çıkarılıp anlattırılması, anlaşılmayan bölümlerin tekrar edilmesi, kişiye özel ödev ve ödev kontrolü

Süperders e-bülten üyeliği

E-posta ile güncel süperders fırsatları hakkında bilgilendirileceğim ücretsiz e-bültenine abone olmak istiyorum