Tüm Seviyeler Türkçe Okuma / Yazma / Konuşma / Dinleme

 

Yabancılar için Türkçe dil dersleri:

 

Turkish for Foreigners / Türkische Sprache für Ausländer

 

Bilinen eğitim sistemlerinden farklı olarak dersler renkli, eğlenceli ve hayatla iç içe  yapılmaktadır.

Üniversitelerin Türk Dili bölümlerinde okutulan kaynaklar kullanılmaktadır. Bu kaynakların haricinde yine öğrenci ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmış alıştırmalar ve günlük hayatta karşılaşılan durumlara özel diyaloglar, özel kelime hazineleri ile destek sağlanmaktadır. Bazen duruma uygun küçük geziler ile diyalogların geçtiği yerde uygulamalı eğitim de verilmektedir. Burada amaç öğrencinin hedeflediği dil seviyesine okuma-anlama-konuşma ve dinleme olarak ulaşmasıdır.

 

Okuma – Anlama – Dinleme ve Konuşma alıştırmaları ile yabancıların Türk Diline ve Kültürüne uyum sağlaması hedeflenmektedir. Öğrenciye özellikle dinleme – anlama kısmında ( konuyla ilgili ses kaydı, film, kısa video vb. izlenmesi / dinlenmesi gibi ) oldukça fazla iş düşmektedir.

 

Bu hizmetimizden destek alanlar arasında birçok ülkeden Türkiye’ye çalışmak üzere gelen üst düzey yabancılar bulunmaktadır. Bu yabancıların geldikleri ülkeler arasında Amerika, İngiltere, Almanya, Belçika, Hollanda, Venezuela, Brezilya, Rusya, Japonya, Güney Afrika vb. bulunmaktadır.

 

Ayrıca Uluslararası firmalarda çalışmak üzere Türkiye’den yurt dışına atanan Türkler ve aileleri için de İngilizce ve Almanca her seviye eğitim verilmektedir. 

Süperders e-bülten üyeliği

E-posta ile güncel süperders fırsatları hakkında bilgilendirileceğim ücretsiz e-bültenine abone olmak istiyorum