Tüm Seviyeler A1-C2 İngilizce ve İleri Seviye İngilizce Dersleri

 

Öğrenciler için İngilizce dersleri :

Özellikle İngilizce altyapı ile eğitim veren Özel Okul ve Pilot okul kapsamındaki liselerin öğrencilerine ders desteği sağlıyoruz.

GIB  ( gemischtsprachiges internationales Baccalaureate )  ve  IB ( International Baccalaureate ) sınavları için iyi bir altyapı ve bilgi birikimi oluşturmak için dile en az C1 seviyesinde hakim olmak gerekir.

İngilizce altyapılı Özel Okul ve Pilot Liselerde okutulan İngilizce Hazırlık sınıfları yoğun İngilizce dil eğitiminin gerçek anlamda başlangıç aşamasıdır.

Velilerin bu süreçte öğrencileri iyi gözlemlemesi ve günlük öğrenilenleri uzaktan da olsa takip etmesi gerekir. Bu dönemde zengin bir kelime dağarcığı oluşturmak amacıyla öğrencilere bol bol kelime ezberlenmek üzere verilir, bu uzun zahmetli ve sonsuz tekrar gerektiren süreçten çabuk kopan öğrenciler, daha sonra bedelini önce dil ve edebiyat derslerinde, daha sonra da yabancı dilde anlatılan matematik, fizik, biyoloji, kimya, psikoloji, felsefe vb. derslerde oldukça ağır öderler. Derslerden kopmalar, dolayısıyla düşük düzeyde ders katılımı ve dersi anlama, bunları da düşük notlar takip eder.

Deneyim ve gözlemlerimize dayalı olarak :  

Yukarıda bahsedilen Özel Okullar ve  Pilot Liseleri 4 + 4 + 4 ( ilk + orta + lise ) sistemine geçiş ile ortaokul bölümlerini tümden kapatmak zorunda kalmıştır.

Böylece eski sistemde ilkokul 5. Sınıf ardından 7 yıla yayılı olan dil eğitiminin 5 yıla sıkıştırılması okullarda öğrenme/ öğretme hızının artmasına ve öğrenme ve takip zorluklarına sebep olmaktadır.         

                                                     

1 yıl Hazırlık + 3 yıl Ortaokul + 3 yıl Lise = 7 yıl

 Yerine

 1 yıl Hazırlık + 4 yıl Lise = 5 yıl

 

Dolayısı ile 7 yıldan 5 yıla düşen bu süreç öğrencilerin daha hızlı öğrenmelerini gerektirmekte ancak tempoyu düşürdükleri anda kopmalara ve takip zorluklarına sebep olmaktadır.

 

Bu yüzden veli olarak İngilizce Hazırlık sınıflarını hafife almak, liseye yerleşmeden önce zorlu bir sınav sürecinden geçen öğrenciyi hazırlık sınıfında kendi haline takipsiz bırakmak çok hatalı bir tutum olur.

Unutmayın İngilizce Hazırlık Sınıfı yabancı dili öğrenebilmek için geleceğe yatırım yapılan en önemli sınıftır !!!

 

Hazırlık sınıfları için oldukça yüklü bir program izliyorum. Detayları şöyle :

Kelime hazinesi geliştirmeye yönelik sözcük ve imla çalışması, dilbilgisi konularının anlatılması, karşılıklı soru-cevap ile katılım sağlama, dilbilgisi örneklerinin çözümlenmesi ve öğrencinin algı düzeyinin ölçülmesi, kısa metin, hikaye vb. okunması ve özet çıkarılıp anlattırılması, anlaşılmayan bölümlerin tekrar edilmesi, kişiye özel ödev ve ödev kontrolü

 

İngilizce Ders Seviyeleri :

İngilizce A1 dersi - İngilizce  A2 dersi – İngilizce B1 dersi – İngilizce B2 dersi – İngilizce C1 dersi – İngilizce C2 dersi

IELTS  sertifika sınavlarına yönelik dersler ve TEOFL sertifika sınavına hazırlık

Tüm seviyeler için İngilizce okuma anlama dersleri/ İngilizce yazma dersleri / İngilizce konuşma dersleri / İngilizce dinleme anlama dersleri

İngilizce edebi içerik inceleme ve kitap okuma 

 

Süperders e-bülten üyeliği

E-posta ile güncel süperders fırsatları hakkında bilgilendirileceğim ücretsiz e-bültenine abone olmak istiyorum