Öğrenci Koçluğu

Bu bölümü sitemiz başlıklarına neden ekledik öncelikle bunu açıklamak istiyoruz.

Her insan için hedef başarılı olmaktır. Günümüzde buna genel anlamda  “hayatta başarılı olmak” yani “mutlu olmak” diyoruz. Öğrenci için de aynı hedefler geçerlidir. Ancak bu hedef ilk etapta “okulda başarı” şeklinde daha kısıtlı bir çerçevededir.

Başarı, sadece kuru kuruya bilgi, isteklilik, azim ve çalışma ile gelmez. Bunların yanında buzdağının su altında bulunan, görülmeyen ama yüzmesini sağlayan büyük bir kısmı bulunaktadır.

 

Başarı için de ( görünmez ) destek oluşturan birçok kriter vardır. Bu kriterlerden bazıları zaman yönetimi, pedagojik açıdan desteklenmiş olmak, ( yeter miktarda! ) kendine güven sahibi olmak, kendini tanımak, kendini motive edecek yöntemler geliştirmek, sınava göre strateji belirlemek ve bunu uygulayabilmek, etrafınızdaki değişimleri iyi yönetmek ve gerektiğinde değişimlere ayak uydurup, gerektiğinde de bu değişimlere karşı duruşunuzu bozmamaktır.

 

Öğrenci koçluğu, vurgulamakta fayda var, son 20 yılın yaşamımıza  -İSMEN - kattığı kavramlardan biridir, unutmamak gerekir ki bu kavramlar hep vardı, daha önce sadece isimlendirilmemişti. Bu enstrümanları iyi bir öğretmen,  öğrencisini doğru yönlendirmek adına her zaman kullanmıştı ve bundan sonra da kullanacaktır.  

Süperders e-bülten üyeliği

E-posta ile güncel süperders fırsatları hakkında bilgilendirileceğim ücretsiz e-bültenine abone olmak istiyorum